jak wybrac pasek

Oceń artykuł

Rate this post

Udostępnij artykuł

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o paskach – jakie wybierać?

Rate this post

Paski do spodni służące nie tylko jako element funkcjonalny, ale także jako ozdoba, dodająca codziennej stylizacji nieco więcej błysku

Paski damskie to rodzaje dodatków w naszej garderobie, które są bardzo często niedoceniane. Prawdą jest także fakt, że coraz bardziej wychodzą z obiegu i wiele osób nie lubi zakładać pasków, bowiem mogą one być niewygodne i zbyt mocno ściągać na przykład spodnie w talii. Nie mniej jednak poza swoją pierwotną funkcją, jaką jest podtrzymywanie ubrań, to paski w ciągu ostatnich dekadach zdobywały swoją popularność jako ozdoba. Tutaj możemy wyróżnić paski do spodni z ozdobnymi klamerkami, które dla wielu osób , także w świecie popkultury stanowiły pewien bardzo charakterystyczny element. Najsłynniejsze światowe domy mody mają w swoich kolekcjach różnego rodzaju paski, które na rynku osiągały zawrotne ceny.

Paski do spodni a paski do sukienki – czym się różnią i jakie mają zastosowanie?

Paski damskie dzisiaj możemy spotkać często jako element ozdobny zakładany już nie tylko do spodni, ale także do sukienki. Tutaj oczywiście paski te różnią się rozmiarem, bowiem do spodni zazwyczaj zakłada się szeroki pasek, natomiast w przypadku sukienek są to cienkie, jednokolorowe paski. Z jednej strony jest to ciekawy element ozdobny na przykład przy jednolitej kolorystycznie sukience. Dodają wówczas nieco więcej życia stylizacji. Z drugiej zaś strony paski zakładane do sukienek pełnią funkcję użytkową, ukazując odcięcie w talii, czyli dzieląc tę przestrzeń niejako na dwie części. Dzięki temu zabiegowi optycznemu, sylwetka wygląda dużo korzystniej.

Z jakich materiałów powstają paski i na jakie warto postawić?

Paski produkowane są z przeróżnych materiałów i w zależności od potrzeb i upodobań, na taki rodzaj paska warto się zdecydować. Popularne paski, które wciąż cieszą się największą popularnością, to paski skórzane, które pomimo często wysokiej ceny są swoistą inwestycją na przyszłość, ponieważ będziemy mogli w nich chodzić przez kilka kolejnych sezonów. Nieco mniejszym zainteresowaniem klientów cieszą się paski materiałowe. Te są zdecydowanie mniej trwałe, jednak ich cena jest bardzo atrakcyjna. Bardzo często są to paski z bardziej rozciągliwego i elastycznego materiału, który lepiej przystosowuje się do ciała i jest mniej niewygodny, niż jest to w przypadku pasków ze skóry. Najmniej lubiane paski to te z tworzywa sztucznego, które nie zachowują długo swojej trwałości, ani nie są przyjemne w noszeniu.