buty Birkenstock

Oceń artykuł

4.7/5 - (9 votes)

Udostępnij artykuł

W czym tkwi fenomen marki Birkenstock? Poznaj sekret brandu!

4.7/5 - (9 votes)

Piękne, komfortowe i zdrowe – takie zdaniem klientów powinny być buty. I choć producenci prześcigają się w tworzeniu jak najbardziej atrakcyjnych modeli, często nie są w stanie połączyć ciekawego wyglądu z komfortem użytkowania. Udało się to niemieckiej marce Birkenstock. Sekret tkwi w unikalnej wkładce i wysokiej jakości materiałach. Przyjrzyj się bliżej rewolucyjnym butom Birkenstock.

Misja firmy Birkenstock: buty prozdrowotne o nietypowym designie

Noszenie odpowiednio dopasowanych butów służy nie tylko wygodzie, ale i zdrowiu. Niekomfortowe, obcierające obuwie szkodzi skórze i stopom, ale może prowadzić także do poważniejszych problemów m.in. deformacji stóp (np. płaskostopia), drętwienia nóg (wynikającego z zaburzeń krążenia) czy schorzeń stawów. Oczywiście aspekty zdrowotne są równie ważne co estetyczne. Niestety trudno jest znaleźć takie buty, które wspierają zdrowie stóp i są wygodne, a dodatkowo mają uniwersalny wygląd i atrakcyjny design. Na szczęście tę niszę zapełniła oferta butów Birkenstock.

Twoje stopy w klapkach Birkenstock będą Ci wdzięczne

Żadne buty nie powinny powodować dyskomfortu. Niestety, wciąż wiele osób kupuje lekko przyciasne, zbyt wąskie lub niewygodne buty, licząc na to, że się „rozejdą”. To fatalna w skutkach decyzja. Jakie powinno być zatem obuwie, które nie rozczaruje?

  1. Wygodne i miękko wykończone, by nie obcierało skóry.
  2. Doskonale wyprofilowane, by wspierało prawidłowe układanie się stóp na wkładce.
  3. Idealnie dopasowane nie tylko do długości, ale i szerokości stopy.
  4. Modnie wykończone, by stylowo dopełniało każdy outfit i zachęcało do noszenia.

Wszystkie te cechy mają Birkenstocki. Klapki, sandały, chodaki czy półbuty mają specjalną, anatomicznie wyprofilowaną wkładkę, której konstrukcja powstała w oparciu o odcisk bosej stopy na piasku. Forma wspiera prawidłowe układanie się stóp i ułatwia utrzymywanie prawidłowej postawy w czasie chodzenia. Co ważne, buty Birkenstock są produkowane w dwóch wariantach szerokości, więc np. osoby tęższe lub o szerszych stopach mogą wybrać model, który nie będzie uwierał i uciskał w okolicy palców. Buty Birkenstock w różnych fasonach znajdziesz tutaj: https://zdrowybut.pl/.

klapki Birkenstock

Kultowe klapki Birkenstock Arizona występują w wariantach dla kobiet, mężczyzn i dzieci

Materiał ma znaczenie – dla zdrowia i dla środowiska

Działanie bez szkody dla środowiska naturalnego to cel, jaki stawia sobie coraz więcej marek. W konsekwencji projektanci często sięgają po surowce naturalne i z recyklingu. W przypadku butów materiały wykorzystywane w produkcji mają kluczowe znaczenie nie tylko dla planety, ale i użytkownika. Kiepskiej jakości tkaniny syntetyczne, guma czy plastik mogą powodować otarcia, podrażnienia skóry i ból oraz sprzyjać rozwojowi bakterii.

Tworzywa, z których powstają półbuty, chodaki czy klapki Birkenstock to m.in. skóra, juta, korek czy naturalny lateks. Korek ma właściwości antybakteryjne, a pozostałe materiały są bezpieczne dla skóry i zapobiegają poceniu się stóp.

klapki Birkenstock damskie

Wszystkie stylizacje z klapkami Birkenstock Madrid bez wątpienia będą wyglądać modnie

Jak dobrać buty Birkenstock?

Idealnie dobrane buty powinny odpowiadać za stabilizację stopy i wspierać jej zdrowe ułożenie. Należy pamiętać, aby palce i pięta nie wystawały poza podeszwę i by boki stóp nie były uciskane. Najlepiej przed zakupem zapoznać się dokładnie z tabelą rozmiarów producenta i wymierzyć stopy. W tym celu wystarczy stanąć na kartce papieru i precyzyjnie obrysować kształt stóp. Następnie z pomocą linijki czy miary krawieckiej należy zmierzyć odległość od końca najdłuższego palca do końca pięty i odczytać z tabeli rozmiar odpowiadający tej długości.