Oceń artykuł

Rate this post

Udostępnij artykuł

Niecodzienna biżuteria ekologiczna

Rate this post

Nowoczesna ekologiczna biżuteria jest nie tylko przyjazna środowisku, ale i gustownym dodatkiem do naszych stylizacji. Ozdoby wcale nie muszą być wykonane ze złota i szlachetnych kamieni by zachwycały. Czasem wystarczy kawałek drewna i odrobina kreatywności, by zyskać jeszcze ciekawszy efekt.

Biżuteria stanowi bardzo ważny element garderoby każdej kobiety. Piękne kolczyki, czy gustowny naszyjnik doskonale podkreślają nie tylko nasze codzienne stylizacje, ale i naszą urodę. Poprzez biżuterie możemy wyrażać siebie. Jeśli więc na co dzień dbamy o planetę i interesujemy się nurtami dotyczącymi tej tematyki, to biżuteria ekologiczna będzie dla nas strzałem w dziesiątkę. Obecnie trend na dodatki w stylu eko i zero waste cieszy się naprawdę dużym zainteresowaniem. Największym atutem takiej biżuterii jest oczywiście to, że do jej wykonania wykorzystuje się jedynie naturalne materiały, takie jak drewno. Jednocześnie, dzięki ciekawym kształtom i kolorystyce jest ona naprawdę piękna i stylowa. Gdzie możemy kupić takie dodatki?

Biżuteria ekologiczna — przyjazne materiały

Z pewnością każdy zgodzi się z faktem, że biżuteria wykonana za złota, srebra, czy kamieni szlachetnych jest piękna. Jednak dużym problemem w tej kwestii jest fakt, że cały proces jej tworzenia, a szczególnie sam sposób wydobycia kruszców, ma fatalny wpływ na środowisko. Dodatkowo kupowanie takiej drogiej biżuterii jest też siłą napędową szerzącego się konsumpcjonizmu. Jednak życie w sposób etyczny i przyjazny dla planety wcale nie oznacza, że mamy zrezygnować z noszenia ozdób. Doskonałą alternatywą dla wystawnych naszyjników, czy perłowych kolczyków jest właśnie bardzo modna ostatnio biżuteria ekologiczna. Wybór materiałów, z jakich możemy je wykonać, jest wręcz nieograniczony. Papier, drewno, czy aluminium to tylko jeden z licznych możliwości. Możemy wykorzystywać ponownie tworzywa, dając im drugie życie i zyskując ozdoby o niepowtarzalnym designie.

Jak zrobić biżuterię ekologiczną?

Robienie ekologicznej biżuterii to temat, o którym mówić możemy godzinami. Sposobów i technik wykonania takich ozdób jest bowiem nieskończenie wiele. Jedyną granicą jest właściwie tylko nasza kreatywność. Własnoręczne tworzenie ich jest jednak dość czasochłonne. Co, jeśli nie chcemy poświęcać swych wolnych chwil na rękodzieło lub po prostu nie przepadamy za tego typu pracami manualnymi? Okazuje się, że eko dodatki możemy bez problemu kupić przez internet. Biżuteria ekologiczna w sklepie KOKOworld dostępna jest w wielu ciekawych wariantach. Znajdziemy tam zarówno subtelne kolczyki, jak i duże wisiorki w stylu etno.