Komu pasują ubrania oversize?

Na pewno nie raz widziałaś osoby, mające na sobie ubrania, które na pierwszy rzut oka wyglądały na zbyt duże. Być może sama lubisz chodzić w takich strojach, ale zastanawiasz się, czy na pewno Ci przystoją i pasują do Twojego wieku, sylwetki czy statusu społecznego. Mamy nadzieję, że nasz artykuł nieco rozjaśni Ci tę kwestię.

Moda nie tylko dla młodzieży

Osoby w średnim wieku i starsze często zastanawiają się nad tym, jakie ubrania mogą nosić, aby wyglądać dobrze i czuć się naprawdę wygodnie. Niekiedy w tym czasie pojawia się myśl, że już nie należy chodzić na przykład w t-shirtach czy powycieranych jeansach. Prawda jest jednak taka, że spodnie denimowe czy bluza oversize damska równie dobrze mogą pasować kobiecie po czterdziestce jak i nastolatce. Trzeba jedynie umiejętnie zestawiać ze sobą poszczególne elementy garderoby, aby nie wyglądać jak w przebraniu.

Kto powiedział, że jako matka nastolatki również nie możesz wyglądać młodo? Najważniejsze, abyś dobrze czuła się w swoim ciele i potrafiła pokazać to na zewnątrz. Musisz bowiem wiedzieć, że tak naprawdę już po naszym stroju widać, czy wybrana oversizowa koszulka ma na celu ukrycie całej Ciebie pod grubą warstwą ciuchów, czy też jest to produkt, który świadomie założyłaś, chcąc na przykład zrównoważyć swoją sylwetkę i dodać stylizacji charakteru. Istotne są nie tylko pojedyncze ubrania, ale również ich zestawianie. Jeśli na przykład podoba Ci się wspomniana już bluza oversize, to nie zakładaj poza nią nic równie obszernego. Wręcz przeciwnie – jeśli masz zgrabne nogi, podkreśl je za pomocą dopasowanych spodni materiałowych lub jeansów. Z kolei w przypadku, w którym chciałabyś ukryć nadmiarowe kilogramy, paradoksalnie powinnaś ubrać koszulkę o dopasowanym kroju, który przyciągnie uwagę tam, gdzie chcesz. Może to być na przykład rozpinana bluzka, która uwydatni Twój krągły biust, ale przez stonowaną kolorystykę lub drobny wzorek odciągnie uwagę od brzuszka.

Dopasowanie stroju do wieku i sylwetki

To, czy dany element garderoby nam pasuje zależy od wielu czynników. Wiek oczywiście może mieć tu znaczenie, bo przecież nie chcesz wyglądać jak wieczny student, który wciąż nie zamknął w życiu pewnego etapu. Równie ważne jest jednak dopasowanie stroju do własnej figury oraz do okazji. Jeśli chcesz na przykład wyglądać bardziej profesjonalnie, możesz zastąpić jeansy i t-shirt sukienką wizytową albo koszulą i materiałowymi spodniami wyprasowanymi w kant. Możliwości jest naprawdę wiele, a Ty powinnaś wiedzieć, że moda jest także do Twojej dyspozycji.

Jeśli potrzebujesz inspiracji, aby zmienić styl ubierania się i dostosować go bardziej do osoby, którą aktualnie jesteś, możesz poobserwować jakie stroje noszą inni. Oczywiście, nie kopiuj ich, ale zastanów się, co podoba się Tobie. Będąc w sklepie odzieżowym, nie bój się też przymierzyć czegoś, co do tej pory uznawałaś za rzecz „nie dla Ciebie”. Takie przekonania w naszych głowach często nie mają zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością. Warto więc być otwartym na różne możliwości.