Oceń artykuł

Rate this post

Udostępnij artykuł

Jeansy z wysokim stanem – komu i do czego pasują?

Rate this post

Pomimo swojej obecności w modzie od lat 90-tych, jeansy z wysokim stanem są wciąż jednymi z częściej wybieranych elementów damskiej garderoby. Swoim szczególnym krojem podkreślają kobiecą linię bioder, nadając figurze idealny kształt. Ich dodatkowym atutem jest również znaczne wyszczuplenie sylwetki, jednak z czym najlepiej łączyć spodnie high waist?

Figura o idealnych proporcjach

Jeansy z wysokim stanem to rozwiązanie pozwalające w znaczny sposób wyszczuplić figurę, jednocześnie wydłużając nogi i podkreślając pośladki. O tego rodzaju spodniach powinny pomyśleć w szczególności kobiety o sylwetce klepsydry – wąskiej talii i szerszych biodrach. Będzie to również idealne rozwiązanie dla niższych dziewczyn, które dzięki optycznej iluzji dodadzą sobie kilka centymetrów.

Z tych szczególnych jeansów skorzystać mogą również kobiety o mniej zaznaczonej talii, jednak stosując jednocześnie pasek w kontrastowym kolorze. Zabieg ten nada figurze idealny kształt, dodatkowo wyszczuplając sylwetkę.

Koszula najlepszym rozwiązaniem

Dżinsy damskie stanowią jeden z najbardziej uniwersalnych elementów garderoby, co sprawdza się również w przypadku egzemplarzy z wysokim stanem. Jedną z częściej wybieranych propozycji jest jednak luźna koszula, obowiązkowo wpuszczona w spodnie. Wybór tego rodzaju stylizacji ukaże naszą sylwetkę w najlepszej odsłonie, skupiając wzrok na wąskiej talii. Jeżeli chodzi o koszule damskie, w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie model jednobarwny, w kolorze kontrastującym z dolną częścią garderoby. Dobrym pomysłem będzie także podkreślenie talii paskiem, co dodatkowo zaznaczy Twoją talię.

Swobodny basicowy T-shirt

Uniwersalizm dżinsów z wysokim stanem pozwala na swobodne dopasowanie ich także do luźnego, basicowego T-shirtu. W tej sytuacji sprawdzi się zarówno egzemplarz w jednym kolorze, jak również z określonym nadrukiem, dopasowanym kolorystycznie do spodni. W tym przypadku również doskonałym pomysłem jest skorzystanie z paska z metalową sprzączką, przykuwającego uwagę obserwatorów. Latem warto również postawić na crop-top. który z jeansami z wysokim stanem stanowi idealne połączenie. Okryciem wierzchnim często wybieranym w tym przypadku jest dżinsowa katana, kontrastująca z bluzką i w perfekcyjny sposób łącząca się z dolną częścią garderoby.

Dobranie T-shirtu do stylizacji sprawdzi się najlepiej ze spodniami „paper bag”, odznaczającymi się marszczoną talią oraz dodatkową falbanką w tym obszarze. Celem dżinsów o tym kroju jest podkreślenie najlepszych aspektów danej figury, jednocześnie wydłużając Twoje nogi.

undefined