Oceń artykuł

4.7/5 - (13 votes)

Udostępnij artykuł

Jakie dodatki do zielonej sukienki

4.7/5 - (13 votes)

Każdego roku amerykańska firma Pantone, odpowiedzialna za stworzenie, chyba najbardziej znanej na świecie skali kolorów, wybiera jeden kolor, który według specjalistów zdominuje tegoroczne modowe kolekcje. Mimo że firma Pantone nie jest bezpośrednio związana ze światem mody to wybierany rok rocznie kolor ma rzeczywiście ogromny wpływ na kolekcje zarówno znanych projektantów jak i popularnych sieciówek.

Kolorem roku 2017 został wybrany soczysty, świeży odcień zielonego zwany „Greenery”. Kolor ten ma nawiązywać do pierwszych dni wiosny, odradzającego się życia, a także do modnych ostatnio trendów eko. Wraz z ogłoszeniem nowego koloru firma Pantone przygotowała szereg zestawień kolorystycznych barw, które współgrają i pasują do koloru Greenery. Zestawy te znajdziecie na końcu naszego poradnika.

Pantone Greenery kolor roku 2017

Zielona sukienka jakie dodatki

Zieleń podobnie zresztą jak inne kolory ma mnóstwo różnych odcieni, które mogą się bardzo od siebie różnić. Wspomniany już świeży odcień greenery, ciemna butelkowa zieleń, czy wojskowy odcień khaki to tylko kilka rodzajów zielonego, które znajdziecie w kolekcjach różnych marek. Oczywiście to jakie wybrać dodatki do zielonej sukienki zależy w dużej mierze właśnie od odcienia zieleni. Jest jednak kilka zestawień, które może być w miarę uniwersalnych.

W wersji nazwijmy to „bezpiecznej” i dosyć konserwatywnej możecie sięgnąć po beżowe lub czarne dodatki do zielonej sukienki. Taka stylizacja będzie dosyć klasyczna ale będzie również miała dosyć elegancki charakter. Jeśli nie chcesz iść w stronę klasyki, a wolisz stworzyć stylizację w nieco bardziej dziewczęcym i świeżym stylu możesz wybrać do zielonej sukienki dodatki w jednym z kolorów, które sąsiadują z zielenią na kole barw. Jak widzisz poniżej są to kolory żółty i niebieski.

kolo barw kolory podstawowe i pochodne

Ciekawe połączenie kolorystyczne może dać na przykład niebieski lub żółty żakiet czy apaszka. Takie świeże zestawienia kolorów sprawdzą się szczególnie do stylizacji na wiosnę czy lato, właśnie z zieloną sukienką.

Na koniec mamy jeszcze jedną opcję dodatków do zielonej sukienki dla Pań, które nie boją się kontrastów. Mogą one sięgnąć po czerwone dodatki do zielonej sukienki. Do sukienek miętowych czy takich w kolorze soczystej zieleni pasować będą dodatki w odcieniu malinowym. Do sukienki w kolorze butelkowej zieleni mogą to być dodatki w odcieniach głębokiej czerwieni, a do sukienki khaki dodatki bordowe. Tego rodzaju kontrastowe połączenie podkreśli obydwa kolory. Pamiętajcie jednak, że kontrastowe połączenia mogą być dosyć kontrowersyjne i nie każdemu muszą się podobać.

Ważną zasadą w przypadku stylizacji z zieloną sukienką jest również to, żeby nie wprowadzać dodatków w zbyt wielu różnych kolorach. Niech będzie to jeden, maksymalnie dwa kolory dodatków, więcej różnych kolorów może wprowadzić do stylizacji za duży chaos.

Zielona sukienka na wesele

Jak wiadomo stylizacje na wesele czy inną tego rodzaju ważną imprezę mają nieco inny charakter niż codzienne zestawy. Zielona sukienka na wesele może być dobrym pomysłem, szczególnie że większość tego typu imprez odbywa się wiosną czy latem. Jeśli chodzi o zieloną sukienkę na wesele to na pewno mogą sprawdzić się dodatki srebrne lub złote. To czy zdecydować się na dodatki złote czy srebrne również zależy od odcienia zieleni jaki wybierzemy. Jeśli nie możesz się zdecydować przyłóż do swojej sukienki coś złotego i srebrnego i sprawdź, który z tych dwóch kolorów będzie lepiej pasował.

Srebrne dodatki do zielonej sukienki

Kolor srebrny jest kolorem zimnym tak więc będzie dobrze współgrał z innymi zimnymi odcieniami. Srebrne dodatki możecie więc wybrać do sukienki miętowej czy takiej w jasnych odcieniach zieleni, jak na przykład wspomniany już kolor 2017 roku – greenery. Wybór dodatków powinien być uzależniony również od Twojej karnacji, srebro będzie dużo bardziej pasowało blondynkom o jasnej karnacji.

Złote dodatki do zielonej sukienki

Analogicznie złote dodatki pasować będą do nieco cieplejszych odcieni koloru zielonego jak ciemna, butelkowa zieleń czy kolor khaki. Do sukienek w takim kolorze idealnie będą pasować na przykład złote sandałki i złota kopertówka. Takie odcienie zielonego mogą także współgrać z dodatkowo w kolorze miedzianym czy brązowym. Złote dodatki i biżuteria będą pasować także kobietom posiadającym ciemne włosy i ciemną karnację lub opaleniznę.

Biżuteria do zielonej sukienki

Przy wyborze biżuterii do zielonej sukienki kierujemy się takimi zasadami jak powyżej. Srebrna biżuteria do zimniejszych odcieni zielonego, a złota biżuteria czy taka w kolorze miedzi do cieplejszych odcieni zieleni. Jeśli chodzi o kolor kamieni w biżuterii to też ma on znaczenie. Do zielonych sukienek sięgajcie raczej bo biżuterię z kamieniami w takich kolorach jak zielony, czarny, beżowy, niebieski czy żółty.

Buty do zielonej sukienki

Przy wyborze butów pasujących do zielonej sukienki kierujemy się wszystkimi powyższymi zasadami. Ewentualnie jeśli wybierzecie sukienkę w kolorze greenery możecie też sięgnąć do zestawów kolorystycznych przygotowanych przez Pantone, które znajdują się na końcu poradnika. Bezpiecznym wyborem będą buty czarne, beżowe lub w kolorze nude. Jeśli szukasz bardziej żywych zestawień wypróbuj buty niebieskie, np kobaltowe lub żółte. A jeśli szukasz czegoś mocno kontrastującego z czerwoną sukienką wybierz buty czerwone. Jeśli zieloną sukienkę ubierasz na wesele pasować mogą wspomniane już wyżej buty srebrne lub złote.

Czarne buty do zielonej sukienki

Buty nude do zielonej sukienki

Buty żółte do zielonej sukienki

Paznokcie do zielonej sukienki

Po wybraniu dodatków do zielonej sukienki warto również pomyśleć o tym jaki manicure będzie pasował do całej naszej stylizacji i jaki wybrać kolor lakieru do paznokci. Przy wyborze koloru paznokci do zielonej sukienki pamiętajcie o tym, o czym pisaliśmy nieco wyżej. W całej stylizacji dodatki nie powinny być więcej niż w dwóch, innych kolorach, dotyczy to również paznokci. Przy wyborze lakieru możecie posiłkować się również paletami kolorów przedstawionymi na końcu poradnika.

Jakie kolory pasują do odcienia zielonego Greenery

Wraz z ogłoszeniem odcienia Greenery kolorem roku firma Pantone przygotowała kilka zestawów barw, które komponują się z tym zielonym. Możecie przetestować niektóre z tych kolorów we własnych stylizacjach, a zestawy te znajdziecie poniżej.

kolory pasujące do greenery

greenery zestawy kolorów