jak wyczyścić białe trampki

Oceń artykuł

Rate this post

Udostępnij artykuł

Jak wyczyścić białe trampki? Podpowiadamy, jak skutecznie wyprać białe trampki

Rate this post

Białe trampki to dla wielu osób ponadczasowy modowy klasyk. Częste użytkowanie sprawia jednak, że białe trampki dosyć szybko tracą swój oryginalny „nowy” wygląd. Prędzej czy później będziemy musieli wyprać ulubione białe trampki. W związku z tym przygotowaliśmy przewodnik, w jaki sposób wyczyścić białe trampki. Pokażemy kilka sposobów, które szybko przywrócą blask białym butom.

Białe trampki – dlaczego są tak modne?

Białe trampki to nie tylko wybór sportowców. W ostatnim czasie coraz częściej możemy zobaczyć je w codziennych stylizacjach, na co dzień oraz na wyjściach. Dlaczego tak się dzieje? Białe trampki to klasyczny element garderoby, który idealnie wpisuje się w minimalistyczne trendy. Białe trampki w połączeniu z prostymi elementami garderoby – jak jeansy, biała koszula czy sukienka – tworzą elegancką stylizację. Trampki te sprawiają, że nasza stylizacja wydaje się bardziej casualowa, co może być na rękę w wielu sytuacjach. Białe trampki to klasyk, który nigdy nie wyjdzie z mody. Są one uniwersalne i pasują do większości stylizacji. Białe trampki dodają stylu każdej stylizacji, a ich prostota i czystość zawsze wygląda dobrze.

Czy białe trampki można prać w pralce?

Pranie białych trampek w pralce to dla wielu osób najbardziej oczywisty sposób na ich wyczyszczenie. W praktyce jednak zbyt częste pranie trampek w pralce może doprowadzić do mechanicznego uszkodzenia butów, na przykład odklejania się podeszwy. Czy białe trampki można prać w pralce? Można, ale zdecydowanie lepiej wykorzystać jeden z mniej inwazyjnych sposobów na ich wyczyszczenie.

Jak prać białe trampki w pralce?

Jeśli mimo wszystko zdecydujemy się na pranie białych trampek w pralce, warto zastosować się do kilku prostych porad.

  • Wyciągnij sznurówki trampek. Możesz je wyprać osobno ręcznie lub wymienić na nowe jeśli są bardzo brudne lub uszkodzone.
  • Trampki włóż do płóciennego worka lub poszewki od poduszki. Możesz też do środka włożyć stary t-shirt lub ręcznik, żeby zamortyzować uderzanie trampek o ściany bębna pralki.
  • Trampki wypierz w pralce bez wirowania w temperaturze 30ºC, z dodatkiem proszku do białych rzeczy.

Jak wyczyścić białe trampki szarym mydłem?

Jednym ze sprawdzonych sposobów na to, jak wyczyścić białe trampki jest wykorzystanie szarego mydła. Wystarczy do tego miska ciepłej (nie gorącej) wody, miękka szczotka i stare dobre szare mydło. W trakcie szorowania trampek staraj się nie zanurzać ich całkiem w wodzie. Zbyt częsty kontakt z wodą może osłabić klej, który łączy podeszwę trampek z ich cholewką.

Jak zlikwidować żółte plamy na trampkach?

Żółte plamy i ogólne żółknięcie materiału to częsty problem posiadaczy białych trampek. Jeśli masz do czynienia z takimi uciążliwymi zabrudzeniami na swoich białych trampkach mamy dla Ciebie dwa sposobów na to, jak wyczyścić żółte plamy z białych trampek.

Pierwszy z nich polega na wykorzystaniu płynu do naczyń i sody oczyszczonej. Zacznij od zwilżenia tkaniny w butach wodą. Następnie wystarczy połączyć te dwie substancje, nałożyć je na małą szczoteczkę i szorować miejsca, które chcesz wyczyścić. Powstającą w trakcie czyszczenia trampek brudną pianę usuwaj na bieżąco ręcznikiem papierowym. Na koniec zostaw wyprane trampki w suchym, przewiewnym miejscu do całkowitego wyschnięcia.

Drugi sposób na to, jak usunąć żółte plamy z białych trampek jest bardzo podobny. Zamiast płynu do naczyń wykorzystaj jednak wodę utlenioną, którą połącz z sodą oczyszczoną.

Jak wyczyścić białe trampki pastą do zębów?

Do wyczyszczenia białych trampek można wykorzystać także pastę do zębów. Często jest to sposób, który sprawdza się w przypadku wyjątkowo uporczywych plam na gumowej części buta. Do czyszczenia cholewki wykonanej z materiałów lepiej wykorzystać jeden z innych podanych tu sposobów na czyszczenie białych trampek. Nałóż pastę na plamy i delikatnie wmasuj ją w buty za pomocą miękkiej szczotki. Pozostaw pastę na butach na około 15 minut, a następnie dokładnie spłucz wodą.

Jak jeszcze wyczyścić podeszwy w białych trampkach?

Do wyczyszczenia białej gumowej podeszwy trampek poza pastą do zębów możesz wykorzystać także zmywacz do paznokci. Zalecamy jednak ostrożność gdyż zbyt częste traktowanie gumy zmywaczem do paznokci może uszkodzić jej strukturę i doprowadzić do pękania podeszwy. Jeśli jednak nie możesz poradzić sobie z wyjątkowo brudnym miejscem na podeszwie białych trampek, weź wacik z odrobiną zmywacza i delikatnie przetrzyj plamę.

Jak suszyć białe trampki po praniu?

Ważny jest nie tylko wybór odpowiedniej metody prania białych trampek, ale także to, co dzieje się z butami po czyszczeniu. Wilgotne trampki najlepiej pozostawić w zacienionym, suchym i przewiewnym miejscu aż do całkowitego wyschnięcia. Butów nie należy suszyć w suszarce. Nie zostawiaj ich także w nasłonecznionym miejscu, gdyż może doprowadzić to do powstawania trudnych do usunięcia żółtych zacieków.

Zdjęcie: Monfocus / Pixabay