Jak stylowo ochronić się przed słońcem – najmodniejsze okulary 2017

Okulary przeciwsłoneczne są bardzo ważnym elementem stroju każdego wczasowicza. To one chronią wzrok przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym, zapewniają lepszą widoczność i tym samym gwarantują komfort. Zanim jednak wyjedzie się na wakacje, warto zainwestować w najmodniejsze okulary 2016, które przypominają prawdziwe dzieła sztuki. Co je więc wyróżnia?

Moda połączona z technologią

Nawet projektanci zakochali się w nowatorskich technologiach i postanowili je przenieść na okulary przeciwsłoneczne. Te najmodniejsze wyglądają jak wyjęte z „kosmosu” i zachwycają swoimi ostrymi, kanciastymi kształtami. Nawet szkła są iście nowoczesne – mocno pomarańczowe i przypominające lustrzanki. Kolor okularów także powinien być nowatorski, czyli srebrny, szary lub po prostu czarny. Takie dodatki to prawdziwy hit prosto z kolekcji Chanel.

Serduszka, gwiazdki i koła – hit, czy kit?

Prostokątne okulary przeciwsłoneczne dawno już wyszły z mody. Teraz liczą się wyłącznie oryginalne i lekko kiczowate kształty – serca, gwiazdy i pół gwiazdy inspirowane latami 90. Nowoczesne dzieło Markusa Lupfera wyróżnia się motywem zawartym na samych… szkłach. Takie okulary są bardzo niepraktyczne, jednakże niewątpliwie stylowe i oryginalne.

Miłośnicy tradycjonalizmu mogą pójść na łatwiznę i wybrać klasyczny kształt oprawek. Jednakże nie będą to tradycyjne, półokrągłe modele, a okulary przeciwsłoneczne zawierające geometryczne, idealne kółka w stylu retro. To w nich zakochali się Fendi i Jeremy Scott stawiający na dodatki w czarno-białym kolorze.

Okulary przesycone ozdobami

Najmodniejszymi ozdobami okularów będą koraliki, diamenty, trójwymiarowe kwiaty i wszelkie elementy biżuteryjne. Są kwintesencją stylu romantycznego, dlatego też pojawiają się w kolorach jasnych oraz pastelowych. Nawet z pozoru delikatne okulary zwracają na siebie uwagę, bo każda ich ozdoba musi być duża, wyraźna i przesadzona. Do założenia takich okularów namawia marka Dolce & Gabbana, włączając do swoich stylizacji iście włoską biżuterię.